Стеллажи, погрузочная техника, промышленные полы - Профтехсклад
ООО "Профтехсклад"
Cтеллажи, торговое оборудование, погрузчики, колёса, промышленные полы и другое складское оборудование

Новости

14.04.2015
В Киеве введен в работу новый грузовой таможенный терминал
Логистический оператор «Рабен Украина» создал на своей базе новый грузовой терминал в г. Киеве. ...
  14.04.2015
WMS группы компаний «XXI Век»
Предприятие «XXI Век» – дистрибьютор продуктов питания, недавно стала заниматься складской деятельностью в арендованных помещениях ...
  13.04.2015
Автоматизированный склад
Если склад предназначен для широкого ассортимента товаров, то лучше всего обеспечить их ...

Каталог продукции


Лучшее статьи

 

Ввезення та оподаткування медобладнання

27-import-medobladnannya

Надходження на територію України, реєстрація та розмитнення медобладнання – це об’ємні процеси, які потребують юридичних знань та досвіду. Розглянемо коротко основні аспекти ввезення та оподаткування медичної техніки.

Вимоги до митного оформлення

Для введення медвиробів в обіг потрібно пройти етапи реєстрації та отримати необхідні дозвільні документи. Спочатку слід зареєструвати уповноваженого представника, який буде офіційно представляти інтереси іноземного виробника. Далі обладнання вноситься в Держреєстр медичних виробів та видаються документи з оцінки відповідності технічним регламентам для даного виду приладів. Наступний крок – оформлення на митниці. Після цього вже можна розглядати питання, що стосуються обігу.

Митне оформлення можливе на підставі наявності документів про:

  • Відповідність техрегламентам;

  • Країну походження товару;

  • Вартість товару та документальне обгрунтування такої вартості.

Оподаткування медобладнання

Згідно з пунктом 193.1 статті 193 Податкового кодексу України, ставка податку на додану вартість складає 7 відсотків від операцій:

  • Постачання медвиробів, які мають дозвіл на виробництво та застосування на території України, та записані в Держреєстрі лікзасобів і мають сертифікат відповідності технічним регламентам;

  • Постачання лікзасобів для проведення клінічних випробувань.

В разі не дотримання законодавчих вимог стосовно реєстрації обладнання на митниці, воно підлягається застосуванню податкової ставки у розмірі 20 відсотків.

Проте, медичне обладнання, яке буде використовуватись для боротьби з поширенням короновірусної хвороби взагалі звільняється від оподаткування ПДВ згідно з постановою Кабінету міністрів України № 224 від 20.03.2020 року

Слід пам’ятати: введення в обіг медобладання можливе за умови повної відповідності Технічному регламенту № 753, а саме належного рівня постачання, встановлення, техобслуговування і застосування за призначенням. Обладнання вважається таким, що відповідає регламенту, якщо воно виконує вимоги національних стандартів, що відповідають європейським стандартам, та добровільно використовується з метою, зазначеною виробником у маркуванні або інструкції медичного виробу.

Митне оформлення товарів відбувається у пунктах пропуску через держкордон. У статті 319 Митного кодексу зазначається: окрім митного контролю, товари можуть проходити також санітарно-епідеміологічний, радіологічний (рентгенобладнання) контроль та ін. Перелік документів, необхідних для митного контролю, може відрізнятись в залежності від того, яким чином організовано перевезення медичної техніки та які транспортні засоби для цього використовуються. До оформлення медприладів під час ввезення на територію України слід поставитись серйозно та заздалегідь отримати консультацію медичного юриста або замовити юридичний супровід цього процесу.

Таким чином, для постачання медобладнання необхідно отримати документи – характеристики якості, безпеку приладів та їх відповідності встановленим технічним нормам, оформити товар на митниці і вже після цього займатися процесом його введення в обіг.

07.10.2021

Похожие статьи:Контакты


02660 г. Киев, ул. Марины Расковой 19, 12-й этаж, офис 1216
Телефон: (044) 537-26-07 (многоканальный) , Факс: (044) 537-26-07
Разное © ООО "Профтехсклад" 1999-2014. Все права получены.

яндекс.ћетрика